Innenfor utvikling av egne produkter og leveranser har Gurusoft vurdert flere metoder.
Vi har valgt å benytte SCRUM til egen produktutvikling, noe som gjør at vi har en meget effektiv produktutvikling med fokus på kvalitet samtidig som nye funksjoner har kort leveringstid.
I våre kundeleveranser har vi ofte valgt å benytte en kjent amerikansk metode for software utvikling, som har hovedfokus på brukeropplevelse. Metoden er utviklet av Jesse James Garrett og beskrevet i boken hans ”The elements of user experience, user centered design for the web”, som tar for seg hvordan man gjennomfører vellykkede webutviklingsprosjekter ved å fokusere på kunden i stedet for på teknikken. Hans metode innebærer at det er markedet og kundene som skal drive prosjektet og ikke utviklere.
Vi har i tillegg erfaring fra de mer tradisjonelle metodene innen prosjektledelse og med iterative kontrakts- og prosjektmetodikk som PS2000.
Vår brede kompetanse gir oss en basis som gjør at vi kan finne nøyaktig den metoden og modellen som egner seg best til oppfølging av ditt prosjekt.
Besøksadresse: Østre Kullerød 5, 3241 Sandefjord | Postadresse: PB 2024, 3202 Sandefjord
Tlf: 92 44 09 99 | Fax: 33 42 90 02 | Epost: | CMS: CorePublish | Design: MUX MediaLab